Wysiłkowe nietrzymanie moczu – jak sobie z nim poradzić?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wbrew pozorom bardzo częstym problemem, który dotyka wielu osób. Szczególnie często występuje ono u kobiet, które przebyły liczne porody.

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest bardzo częstym problemem, który może w negatywny sposób wpłynąć na wiele aspektów życia człowieka. Schorzenie to polega na mimowolnym wycieku moczu podczas takich czynności jak na przykład kichanie, kaszel czy wysiłek fizyczny. Sytuacje te powodują zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej, co skutkuje występowaniem problemów z nietrzymaniem moczu. Na to schorzenie cierpią najczęściej kobiety, ponieważ pojawia się ono po przebytej ciąży i porodzie. Może być ono również spowodowane problemami hormonalnymi, a także wadami wrodzonymi czy też przebytymi operacjami w tej okolicy ciała. Ryzyko pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu rośnie wraz z wiekiem. Im dana osoba jest starsza, tym większe ryzyko wystąpienia tego rodzaju problemów.

Jak sobie radzić z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest bardzo poważnym problemem. Dlatego warto zacząć stosować odpowiednie leczenie w przypadku zauważenia pierwszych objawów tego typu problemów. W bardzo dużym stopniu istotna jest także profilaktyka oraz styl życia danej osoby. Natomiast leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu może obejmować bardzo różne sposoby. Wśród nich najbardziej polecany jest kurs BeBo®, na którym można się nauczyć w odpowiedni sposób przeprowadzać trening mięśni dna miednicy. Trening mięśni Kegla jest bardzo dobrym działaniem, ponieważ w znaczący sposób zmniejsza wszelkiego rodzaju problemy występujące w tej części ciała. Metoda ta jest idealna dla osób w różnym wieku. Mogą ją stosować zarówno młode osoby, jak i starsze panie. Kurs BeBo® jest natomiast jedynym profesjonalnym kursem, który obejmuje szkolenie z treningu mięśnie dna miednicy. Prowadzą je wyłącznie wykwalifikowane osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w tego rodzaju kwestiach.

Post Author: Paweł Gawliński