Zalety terapii w wodzie

Terapia w wodzie ma wiele zalet. Woda dostarcza delikatne bodźce dla zmysłów. To właśnie woda stwarza idealne warunki do przeprowadzenia rehabilitacji.

Zalety terapii w wodzie

Rehabilitacja w wodzie przeznaczona jest przede wszystkim dla pacjentów, którzy zmagają się ze schorzeniami: ortopedycznymi, neurologicznymi lub zespołami genetycznymi. Oprócz tego osoby, które mają problemy z wadą postawy, również mogą skorzystać z takiej rehabilitacji. Indywidualna praca fizjoterapeuty z pacjentem, pozwala na skupienie się na problemach danej osoby w stu procentach. Program całej rehabilitacji bardzo często dostosowany jest do potrzeb osoby chorej. Woda ma na prawdę wiele zalet, podczas przeprowadzonej rehabilitacji. To właśnie ona sprawi, że pacjent zwiększy ruchowość swoich stawów, a także zmniejszy dolegliwości bólowe, które bardzo często towarzyszą przy wielu chorobach. Woda pozwoli również na zwiększenie stabilizacji mięśniowej. Z terapii wodnej mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Aby wziąć udział w takiej terapii, nie trzeba posiadać umiejętności pływackich.

Terapia w wodzie

OpenMedical jest to Centrum Rehabilitacji i Terapii w Krakowie. Opieka terapeuty jest bardzo ważna podczas takiej terapii. Właściwości fizyczne wody pozwolą na odciążenie stawów osoby chorej. Oprócz tego woda działa stymulująco na układ czucia powierzchownego. Ćwiczenia w wodzie zapewniają relaksujące, a także wzmacniające odczucia. Terapia, która odbywa się w wodzie jest coraz częściej wybierana, ponieważ ułatwia ona wykonywanie przeróżnych ćwiczeń. Bardzo często z takiej terapii korzystają również kobiety w ciąży oraz osoby, które mają problemy ortopedyczne, ponieważ taka terapia łagodzi również bóle kręgosłupa. OpenMedical oferuje przede wszystkim indywidualną lub grupową gimnastykę w wodzie.

Rehabilitacja w wodzie pozwoli na poprawienie sprawności fizycznej osobie chorej. Woda sprawia, że rehabilitacja przeprowadzona jest w idealnych warunkach. Aby wziąć udział w takiej terapii nie musisz posiadać umiejętności pływackich.

Post Author: Paweł Gawliński